חדשות קשורות
אין חדשות קשורות
ספרי גן חובה 2015/16

מי מאתגר את הארנב?

כתב: ג'ליל ח'זעל, איירה: לובנה טאהא
גרסה חדשה למשל העממי הידוע אודות הצב והארנב. הארנב לועג לצב ומזמין אותו לתחרות ריצה, אך נוכח לדעת שבזכות התמדה ומאמץ, הצב לבסוף מנצח.
ניקולס, איפה היית?

כתב ואייר: ליאו ליוני (נכתב במקור באנגלית)
ניקולס, העכבר הקטן, יוצא לשדה הגדול לחפש גרגרים אדומים ובשלים. לפתע הוא נתפס על ידי ציפור ענקית שעפה איתו גבוה לשמיים. הוא נקלע להרפתקה שבסופה הוא רוכש ידידים ולומד לתת אמון במי שחשב לאויביו. הסיפור מזמין אותנו לבדוק סטריאוטיפים שיש לנו, ולהיות זהירים לפני שאנו מגיבים בכעס.
נעלי טמבורי

כתבה: פאטמה שארף אלדין, איירה: נאדין סידאני
סיפור עממי ערבי קלאסי והומוריסטי על סוחר קמצן מבגדד המנסה להיפטר מזוג נעליים ישנות שיש לו, אך בכל פעם, מישהו מביא לו את הנעליים בחזרה.
הלחי שלי היא כמו ורד

כתב: פאדל ג'מאל עלי, אייר: שריף וואקד
אוסף של שירים לילדים המביאים לידי ביטוי את עולמם הפנימי של ילדים: חלומות, מחשבות, תחומי ענין ורגשות.
העז ושלושת הגדיים

כתבה: ג'יהאד עיראקי, אייר: עבדאללה עמרי
בהתבסס על סיפור עממי ערבי, הספר מספר על עז היוצאת להביא אוכל לגדיים שלה ואומרת להם שלא יפתחו את הדלת לאף אחד. תודות לחכמתם ולדמיון שלהם, הם מצליחים לגרש מביתם את הזאב.
כאשר סללתי את הים

כתבה: ראניה זע'יר, איירה: ג'ויס עקאווי
ספר משעשע המפגיש ילדים עם עולם עשיר של ביטויים לשוניים. הביטויים מרחיבים את הדמיון ומשתלבים היטב באינטראקציות יומיומיות בין בני המשפחה.
ארנביות

כתבה ואיירה: ג'ו אמפסון (נכתב במקור באנגלית)
הארנב נהנה לעשות דברים ארנביים אבל הוא גם אוהב לעשות דברים שאינם ארנביים. יום אחד הארנב נעלם וחבריו עצובים מאוד. בהמשך הם מגלים שהארנב השאיר להם מתנות מיוחדות שעוזרות להם לגלות את הכשרונות הלא ארנביים שלהם. הספר מביא לידי ביטוי את הייחודיות שבכל אדם, מעודד יצירתיות, ו ומסייע ברגישות לילדים בהתמודדות עם אובדן מסוגים שונים.
מלך היער

כתב ואייר: חנא אבו חנא
גירסה מעובדת לילדים של מעשייה מתוך "כלילה ודמנה" (אוסף של משלי חיות מהמאה השמינית). האריה מתרברב בכוחותיו המיוחדים ולומד לקח חשוב מהזבוב הפצפון: כוח איננו נקבע על ידי הגודל אלא על ידי יכולת ותכונות.

 
כל הזכויות שמורות © אקדמיית אלקאסמי