חדשות קשורות
אין חדשות קשורות
רשימת ספרים 2014/15 בגני חובה

של מי הזיתים؟

כתבה: פאטמה שרף אל דאין
איירה: טינה מכלוף

בזמן שהמבוגרים מתווכחים ביניהם למי מהם שייכים הזיתים שגדלים על העץ המשותף, ילדיהם מוצאים את הדרך לתקשר ולשחק ביחד.
סיסי לובשת כבשה ושני זחלים

מאת: ראניה זגאיר
איורים: היבא פארן

הסיפור מכיר לילדים באופן מקורי ומשעשע את הלבוש המתאים למזג האוויר. סיסי הקטנה והחכמה מתכננת ויוצרת את בגדיה מ”חומרי הגלם” שבטבע. היא לובשת כבשה שהופכת להיות חולצת צמר ושני זחלים שהופכים להיות צעיף משי... הספר לוקח את הילד למסע בעקבות המקורות הטבעיים של הבגדים אותם אנו
הכייס הקטן

כתב ואייר: אבנר כץ
תרגם:איאד מדאח

הקנגורו הקטן משתעמם בכיס אימו ומחליט לצאת למסע בו יחקור מה יש לאנשים בכיסים. המסע מוביל אותו לגילויים מרגשים.
סבתא לא שומעת אותי

מאת:פאטימה שארף אל דין
איורים: טינה מכלוף

לסבתא יש בעיית שמיעה, כך שהשיחה בינה לבין נכדה יוצאת תמיד מצחיקה. רק משפט אחד סבתא מצליחה לשמוע היטב בסוף השיחה: “סבתא אני אוהב אותך”. סיפור בחרוזים המציג קשר שובב וחם בין שני דורות.
לילה טוב בוראהן

כתבה ואיירה:גונילה ברגסטורם

בורהאן מסרב לישון ומשתמש בכל התחבולות האפשריות כדי למנוע מאביו להשכיב אתו במיטה. לבסוף, כשהאב המותש נרדם על ריצפת הסלון, בורהאן מכסה את אביו בשמיכה ומאחל לו לילה טוב.
חיוך של נסיך

כתבה ואיירה:קתרין ריינר
תרגם:איאד מדאח

אוגוסטוס הנמר איבד את חיוכו ויוצא לחפש אותו. הוא מטפס על הרים, צולל למעמקי הים וחוצה מדבריות עד אשר הוא מגלה שהחיוך בא מתוכו.
נניח

מאת:פראנסס תומאס
איורים:רוז קולינס

נניח שאתה מתעורר ורואה שהבית עולה בלהבות, יש חור שחור גדול על הרצפה שליד למיטתך ואתה נופל לתוכו כשמעל ראשך מתנודד לו עכביש גדול..... זה בדיוק החלום הרע של המפלצת הקטנה. בסופו של דבר שאימא מגיעה ומרגיעה את כל הפחדים. סיפורי האם על פנקייקים בארוחת בוקר, ארצות שהולכות וקניית בלונים מזכירים במהירות למפלצת הקטנה שהדאגות שלה היו רק חלומות רעים. הספר מתמודד במיומנות וברגישות עם חווית סיוטי הלילה.
למה כל לילה אני עייפה؟

מאת:מיריק שניר
איורים:נתן הלפרין

הילדה מסבירה לאמה למה היא עייפה בסוף כל יום. היא מספרת מה עשה היום כל אחד מן האיברים - כפות הידיים, כפות הרגליים, הראש... ספר שמעלה את מודעות הילד לגופו ולחשיבות השמירה עליו.
 

 
כל הזכויות שמורות © אקדמיית אלקאסמי