חדשות קשורות
אין חדשות קשורות
ספרי גני טרום חובה 2015/16

אני נפלאה

כתבה: תגריד אלנג'אר, איירה: לוג'ינה אלאסיל
ג'וד מתפעלת מהתפקידים השונים שיש לה: בת, אחות, נכדה וחברה. הספר מתאר את עולם המשפחה ואת הקשרים החברתיים מנקודת המבט של ילדה.
דונה רוצה

כתבה: רים מנסור עודה, איירה: נאדין סידאני
דונה בת השלוש אומרת לעתים קרובות "לא רוצה", עד שיום אחד אביה מביא הביתה ספר שגורם אצלה לשינוי. הספר מסייע להורים להבין התנהגות סרבנית של ילדים.
המתנה הכי טובה

כתבה: ג'נט בינגהאם, איירה: רוזלינד בירדשו (נכתב במקור באנגלית)
בדרכו לבקר את סבתא, דובי מחליט למצוא עבורה את המתנה הכי טובה. הוא קוטף פרח, מוצא נוצה ואוחז בפתית שלג, אלא שדובי מאבד בדרך את כל המתנות שאסף. בסופו של דבר מגלה דובי שבשביל סבתא הוא בעצמו הוא המתנה היפה ביותר.
לקוף יש בעיה

כתבה: ג'וליה דונלדסון, אייר: אקסל שפלר (נכתב במקור מאנגלית)
הקוף הקטן איבד את אמא שלו, והפרפר הנחמד מנסה לעזור לו למצוא אותה. הקופיף נותן לפרפר סימנים כדי שימצא את אימא שלו, אבל הפרפר מתבלבל ומוביל אותו כל פעם לבעל החיים הלא נכון. האם ימצאו את אמא של הקופיף? הספר מזמין את הילדים להשתתף בחיפוש, תוך שימוש בחרוזים ותיאורים משעשעים.
סיפור על נקודה על דף לבן

כתבה ואיירה: ג'ילנאר חאג'ו
נקודה על דף לבן משתעממת ומחליטה לשוטט בדף, וכך היא יוצרת צורות ודמויות שבונות סיפור. הצבעוניות המיוחדת שנוצרת מהשילוב שבין הנקודה הצבעונית לרקע השחור-ולבן, מעניקה לספר איכות אמנותית מיוחדת.
תנין מחפש חבר

כתבה ואיירה: דניאלה קולוט (נכתב במקור בגרמנית)
התנין הקטן רוצה להיות חבר של הג'ירפה ועושה דברים שטותיים כדי לזכות בתשומת הלב שלה. הג'ירפה לא מבחינה בו עד שתאונה קטנה מפגישה ביניהם.
שבעה עכברים עיוורים

כתב ואייר: אד יאנג (מתורגם לערבית מאנגלית)
"זה עמוד" אומר עכבר אחד. "זה מאוורר" אומר עכבר אחר. שבעה עכברים יוצאים אחד-אחד לגלות מהו היצור החדש באגם, וכל אחד חוזר עם תשובה אחרת. רק כשהם מרכיבים יחד את כל התשובות היצור מתגלה בשלמותו.
השירים היפים ביותר

כתבה: ספאא עאמר, איירה: אנסאף חאג' יאסין
מוסיקה ממלאת את העולם בשמחה. אנשים בכל מקום מקשיבים למוסיקה, רוקדים, שרים ויוצרים מוסיקה. הסיפור מביא לידי ביטוי את חוויה מוסיקלית המביאה שמחה לליבותיהם של אנשים.

 
כל הזכויות שמורות © אקדמיית אלקאסמי