מפגש למפקחות הגיל הרך על מכתבת אלפאנוס
ביום שלישי, 12.1.16 התקיים במרכז בדאיאת אלקאסמי מפגש למידה ושיח למפקחות הגיל הרך במשרד החינוך על תכנית "מכתבת אלפאנוס", בהשתתפותן של כ-20 מפקחות.
גב' פאטמה קאסם, מפקחת ארצית של האגף הקדם יסודי במגזר הערבי פתחה וסיכמה את המפגש והודתה למפקחות על תרומתן המשמעותית להצלחת התכנית ולעידוד קריאת ספרים ואהבת ספרים בקרב ילדים בגיל הרך.
גב' מונא סרוג'י, רכזת ועדת בחירת הספרים במכתבת אלפאנוס, הציגה את הספרים המחולקים בשנה הנוכחית לילדי טרום חובה וחובה ושיתפה את המפקחות בשיקולי הדעת העומדים בבסיס בחירת הספרים וכתיבת ההצעות להורים ולגננות.
גב' פתחייה טברי, מתרגמת של ספרי עיון וספרי ילדים, סיפרה על שיקולי הדעת הלשוניים והערכיים העומדים בבסיס תרגומיה לספרים פאנוס והדגישה את איכותם הגבוהה של ספרי התכנית.
פרופ' רחל יפעת, ראש החוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה, הרצתה על הנושא "שיח ושיחה עם ילדי גן" והדגישה חשיבות המודל של מבוגר קורא וכן את האפיונים של שיח טבעי ודילוגי עם ילדים.
פרופ' מרגלית זיו, מנהלת אקדמית של בדאיאת, הציגה בפני המפקחות את ממצאי ההערכה העיקריים של תכנית מכתבת אלפאנוס, המצביעים על גדילה בתדירות קריאת ספרים לילדים בגן ובבית ועל פעילויות מגוונות שגננות והורים מקיימים עם ילדים בזיקה לתכנית.
המפגש אופיין באווירה נעימה ובשיח עירני ופתוח על הנושאים השונים שנידונו, וניכרה המחויבות הגדולה של המפקחות לתכנית וליישומה האיכותי בגנים.כל הזכויות שמורות © אקדמיית אלקאסמי